Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Zabawa na zdrowie
zespół szkolno-przedszkolny nr 6 | wrocław | zdrowy trybu życia | crispy natural | zdrowe odżywianie | aktywność fizyczna | zdrowe nawyki | przekąski |

20 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu odbyła się kampania uświadamiająca dzieciom potrzebę zdrowego trybu życia. Patronat nad akcją objął Crispy Natural. Promowanie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej poprzez zabawę jest podstawą do utrwalania u dzieci zdrowych nawyków.W zdrowym ciele zdrowy duch - przysłowie to jest powszechnie znane i przytaczane przy wielu okazjach. Równie często powtarzamy je naszym dzieciom, chcąc, by wyrosły na zdrowych i świadomych ludzi. Jak jednak możemy przekonać najmłodszych do zajadania ze smakiem marchewki, czy buraka?

Bardzo ważny jest przykład wynoszony z domu. Jeśli nasze pociechy mają okazję zobaczyć na co dzień rodziców, którzy zamiast niezdrowych chipsów, czy słodyczy, wprowadzają do swojej diety spore ilości warzyw i owoców, z pewnością częściej będą po nie sięgać. Mając w domu niejadka, rodzice próbują też uciekać się do sprawdzonych sposobów ciekawego podawania posiłków swoim pociechom - tworząc kolorowe sałatki, czy fantazyjne kanapki w kształcie buziek lub zwierzątek. Istotne jest również wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, jako alternatywa dla gier komputerowych i programów telewizyjnych.

Uzupełnieniem domowej edukacji są działania prozdrowotne prowadzone w przedszkolu i szkole. Poza standardowymi lekcjami w-f i odpowiednim wyposażeniem stołówki i sklepiku (zastępowanie słonych przekąsek i pączków pełnowartościowymi kanapkami, owocami i jogurtami), szkoły coraz częściej angażują się w kampanie uświadamiające swoim wychowankom potrzebę zdrowego trybu życia. Jedna z takich akcji miała miejsce w piątek, 20 maja, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 6 przy ul. Gałczyńskiego 8 we Wrocławiu.

W zabawie wzięły udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej. Patronat nad akcją objął producent naturalnych przekąsek dla dzieci i dorosłych - Crispy Natural. Podczas, gdy młodsze dzieci przyswajały cenne informacje dotyczące zdrowej diety w towarzystwie animatorów w strojach Zajączka i Tygryska, starsze miały do wykonania bardzo ważne zadanie - przetestowanie propozycji nowych smaków warzyw i owoców Crispy Natural w fantazyjnych połączeniach, stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych. Celem degustacji było wybranie przez dzieci najsmaczniejszych przekąsek, które trafią do sprzedaży już po wakacjach. Po kilkudziesięciu minutach dzieci mogły wymienić się zadaniami, co ułatwiło wybór ulubionych smaków każdej grupy wiekowej.

Promocja zdrowego odżywiania poprzez zabawę oraz uświadamianie potrzeby aktywności fizycznej wśród najmłodszych, jest pierwszym krokiem do tworzenia zdrowych nawyków, które w przyszłości z pewnością zaowocują świetnym zdrowiem. Dzięki akcjom prozdrowotnym prowadzonym między innymi w szkołach, dzieci zdobywają cenne informacje, którymi chętnie dzielą się później zarówno z rówieśnikami, jak i innymi domownikami, zaskakując często swą wiedzą wielu dorosłych.

więcej na: www.crispynatural.pl
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» VIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy
» Za mało żłobków
» Gryzak MAM Cooler - sposób na ząbkowanie
» Rozstępy - zmora ciąży
» Pokoloruj pokój swojego dziecka
» Ćwiczymy pamięć dziecka!
» Nosidełko
» Zdrowa dieta malucha
» Samochodowe gry i zabawy
» Aby wakacje nie były nudą - najnowsza gra Toy Story 3
» Skóra skłonna do alergii - jak o nią dbać
» Kalendarz ciąży - Tydzień 32
» Rola ojca w życiu córki
» Kalendarz ciąży - Tydzień 12
» Jak pomóc dziecku przełamać nieśmiałość?
» Wady zgryzu przyczyną wielu chorób
» Kalendarz ciąży - Trymestr 3
» TANTUM ROSA
» Jak kocha tata
» Zdrowe zęby malucha

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt