Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Salon fryzjerski dla dzieci Rachu Ciachu
rachu ciachu | salon fryzjerski | strzyżenie dzieci | kraków | dziecięcy fryzjer | obcięcie włosów |

Czy mieszkasz w Krakowie lub jego okolicach? Jeżeli tak to ucieszy Cię wiadomość, że przy ul. Szwai działa salon fryzjerski stworzony specjalnie dla dzieci. Przy pierwszym strzyżeniu mali klienci dostają dyplom wraz z kosmykiem swoich włosów. Obsługa dba również o to aby każde dziecko czuło się swobodnie, bezpiecznie i radośnie.Rachu-ciachu... i po strachu

Rachu Ciachu to jedyny salon fryzjerski w Krakowie stworzony specjalnie dla dzieci. Powstał z myślą o najmłodszych i ich lęku przed strzyżeniem włosów. Wiadomość ta ucieszyła wielu rodziców, którzy do tej pory obawiali się wizyt swojej pociechy u fryzjera.

Wnętrze salonu Rachu Ciachu przypomina przytulny dziecięcy pokoik. Kolorowe zabawki i malunki na ścianach tworzą bajkową atmosferę. Każde dziecko już od wejścia poczuje się w nim swobodnie, bezpiecznie i radośnie. Miły i profesjonalny personel salonu otoczy je troskliwą opieką. Wykaże się także nieskończoną cierpliwością w formułowaniu spokojnych, ciepłych a czasem zabawnych argumentów nakłaniając nawet najbardziej opornego, małego klienta do decyzji o obcięciu włosów.

Stanowiska fryzjerskie w salonie mają oryginalne kształty kolorowych samochodzików. Co bardzo istotne, dziecko zawsze ma wybór - może siedzieć w samochodziku lub na kolanach mamy czy taty, jeśli tak czuje się pewniej. Przed każdym fotelikiem znajduje się monitor, na którym w czasie strzyżenia dziecko może obejrzeć absorbujące jego uwagę bajki.

Rachu Ciachu przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa małego klienta Doświadczona fryzjerka nawet przy bardzo ruchliwym maluchu posługuje się nożyczkami wprawnie i spokojnie, równocześnie angażując dziecko w rozmowę. A cichy sprzęt tj. suszarki, maszynki, trymery, używany podczas cięcia i stylizacji nie powoduje dodatkowego stresu u dziecka.

Każdy mały klient, po pierwszym w swoim życiu strzyżeniu, otrzymuje dyplom wraz z kosmykiem swoich włosów. To uroczyste uhonorowanie i docenienie jego dzielności. Na życzenie opiekuna dziecko zostaje także uwiecznione na fotografii, która zostaje umieszczona w galerii małych klientów salonu.

Tak o swojej wizycie w Rachu Ciachu mówi Anna, mama 3-letniego Tomka.

'Kiedy poszłam z synkiem do zakładu fryzjerskiego dla dorosłych nie udało nam się obciąć włosów. O Rachu Ciachu dowiedziałam się od koleżanki i pojechałam sprawdzić to miejsce, zabierając ze sobą Tomka - bez nadziei na zmianę nastawienia syna do fryzjera. Okazało się, że panująca w Rachu Ciachu atmosfera, ludzie, wystrój podziałały na Tomka. Na początku bawił się w specjalnie przygotowanym kąciku, następnie bez długiego przekonywania usiadł w samochodziku. Podczas strzyżenia oglądał bajki, a uśmiechnięte panie z obsługi zabawiały go puszczając bańki mydlane. To wszystko sprawiło, że dzielnie dotrwał do końca, a ja w tym czasie odpoczywałam pijąc pyszną kawę. Tomek był bardzo dumny z siebie, a ja zadowolona z efektu. Jego włosy nigdy wcześniej nie układały się tak dobrze jak teraz.'

Na pierwszą wizytę w salonie warto poświęcić około godziny - radzą eksperci z salonu - gdyż dziecko powinno mieć szansę na poznanie miejsca, pracujących tam ludzi, nabranie zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Ważne, żeby próbując uporać się z problemem strzyżenia nie zmuszać i zbytnio nie naciskać dziecka.

Dzięki Rachu Ciachu obcinanie włosów może okazać się dla dziecka wspaniałym przeżyciem, połączonym z zabawą.

Oprócz strzyżenia, układania i pielęgnacji włosów Rachu Ciachu organizuje także nietypowe urodziny dla dzieci - zabawę prowadzoną przez specjalnie zaangażowanego animatora połączoną z fantazyjnymi stylizacjami włosów zaproszonych gości.

Zapraszamy do Rachu Ciachu www.rachuciachu.com
ul. Szwai 16/4, 30-383 Kraków, tel. 12 359 61 10, 728 600 422
Godziny otwarcia: pn-pt 10:00 - 19:00, sb 9:30 - 14:00
Cena podstawowego strzyżenia: 35-50 pln
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 15
» Mukowiscydoza - objawy
» Polka w ciąży
» Rodzinne warszTATY plastyczne
» Jeszcze więcej Złotych Misiów od Haribo
» Teatralna przygoda dla najmłodszych w IKEA Łódź
» Higiena dziecka - czyszczenie uszu
» Antybiotyk - kiedy niezbędny ?
» Popularne wózki dla dzieci - Raport Skąpiec.pl dla Tik-tak.pl
» Okrągłe kółeczko
» Czekoladowy NESQUIK teraz z bidonem!
» Porady psychologa - Dlaczego dziecko płacze?
» Gry i zabawy dla dzieci - 6 miesiąc
» Gry i zabawy dla dzieci - 8 miesiąc
» Zgadnij co mam na myśli
» Pierwsze dni z dzieckiem
» MARIMER - PRZYNOSI ULGĘ W ALERGII
» Waga w ciąży
» Ciążowe nudności
» Dolegliwości w ciąży

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt