Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Obawy młodego taty
przyszły tata | porady | ciąża |

Przyszły tata oprócz zwykłych obaw dotyczących narodzin dziecka, lęku czy sprawdzi się w roli ojca często zastanawia się w jaki sposób może ułatwić życie partnerce. Jak ustrzec się przed błędami, które mogą prowadzić do niepotrzebnych kłótni między przyszłymi rodzicami ?Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele źródeł, z których możemy czerpać wiedzę na tematy związane z ciążą, porodem i pielęgnacją niemowlaka. Mogą to być publikacje fachowe lub czasopisma dla kobiet. Nie jest żadną ujmą dla mężczyzny sięganie po wszelkiego rodzaju tygodniki lub miesięczniki dla kobiet, zajmujących się tematyką związaną z ciążą i wychowywaniem dzieci. Wiele z nich ma już specjalnie przygotowane strony dla tatusiów.
 
Nieocenionym źródłem informacji dla przyszłych tatusiów, będą tez rozmowy z osobami, które mają już za sobą doświadczenia związane z okresem ciąży. Warto rozmawiać

Co raz częściej można spotkać się z opinią, że wielu przyszłych tatusiów aż za nadto angażuje się w sprawy związane z przebiegiem ciąży, że niekiedy bardziej przeżywają ten okres niż same ciężarne kobiety. Mówi się o ich nadgorliwości i przewrażliwieniu. Nie jest to chyba takie złe. Lepiej wykazywać się takim zachowaniem, niż zostawić partnerkę samej sobie. Zaangażowanie partnera może w pewnych sytuacjach irytować, ale w większości przypadków zbliża do siebie oboje partnerów. Pogłębiają się wówczas więzy emocjonalne i uczuciowe. Nie jest niczym zdrożnym, że mężczyzna bierze czynny udział w wyborze lekarza i szpitala, w którym przyjdzie na świat dziecko. Pewność, że partnerka jest pod doskonałą opieką, jest doskonałym sposobem na zmniejszenie swojego niepokoju o prawidłowy przebieg ciąży.

Towarzyszenie partnerce w czasie wizyt w gabinecie ginekologicznym, szczególnie w momentach tak przełomowych, jak pierwsze wysłuchanie tętna dziecka czy badanie USG sprawia, że chwile te stają się niezapomnianym przeżyciem niemal do końca życia.

W swoim zaangażowaniu w pomoc partnerce, mężczyzna nie może jednak przekraczać pewnych granic. Nie ma nic gorszego niż ciągłe napominanie np. „jesz za dużo słodyczy – utyjesz”, „nie powinnaś tego jeść – to Ci szkodzi”, „nie powinnaś tego pić” itd. Lepiej byłoby zająć się zorganizowaniem wspólnych chwil relaksu, masażem nóg i pleców partnerki, wspólnej kolacji przy świecach i spokojnej muzyce. Dobrym pomysłem jest tez spacerowanie.

Warto tez zastanowić się nad wspólnym udziałem w zajęciach szkoły rodzenia. To czego się tam nauczycie, nie tylko będzie pomocne w trakcie porodu i w pierwszych chwilach po nim, ale będzie także znakomitą wspólna zabawą.

Pamiętaj - pomagaj partnerce, ale nie wyręczaj jej we wszystkich czynnościach - ciąża to nie choroba. Nie ma też najmniejszego powodu, abyście w czasie ciąży rezygnowali z różnych form rozrywki. Wyjścia do kina, teatru, czy na niezbyt długie przyjęcie – o ile partnerka będzie w stanie - jest jak najbardziej wskazane. Pamiętaj - po porodzie będziecie mieć mniej wolnego czasu - warto więc teraz wykorzystać okazję.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Będę miała dziecko ?
» W poniedziałek...
» Rola snu w rozwoju dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 40
» Pomóż walczyć z rakiem szyjki macicy!
» ADHD - wszystko co powinieneś wiedzieć
» Nocne moczenie u dzieci
» Dom, który myśli
» Pudełko pełne rękawiczek
» Jak uodpornić malucha ?
» Zone Reality - maj pełen emocji
» Mukowiscydoza - objawy
» ODLOT, zdobywca dwóch Złotych Globów, już 5 lutego na DVD i Blu-ray!
» JORDAN STEP 1 - Szczoteczka z gryzakiem!
» Badania prenatalne
» USG jamy brzusznej u dziecka
» Bezpieczne kolonie
» Pierwsze mycie zębów
» Duży design dla małych paluszków
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt