Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kochanie muszę Ci coś powiedzieć...
ciąża | jak powiedzieć partnerowi |

Wiele kobiet ma problem z poinformowaniem swojego partnera o tym, że jest z nim w ciąży. Ma kłopoty z powiedzeniem prawdy, boi się Jego reakcji. W końcu zbiera się na odwagę i mówi "Kochanie muszę Ci coś powiedzieć..."Tak najczęściej mężczyzna dowiaduje się, że za około 9 miesięcy będzie musiał zmierzyć się z nową rola w swoim życiu – rola taty. W takim momencie odpowiedzialny i prawdziwy facet nie będzie robił wielkich oczu i głupiej, zdziwionej miny. Nie jest prawdą, że to kobieta tylko i wyłącznie jest w ciąży. W ciąży jest też jej partner. Nie fizycznie, ale psychologicznie. O tym jak będzie przebiegał okres ciąży, zależy w dużym stopniu od postawy przyszłego taty. Nie będzie prosto sprostać wszelki wyzwaniom, ale warto robić wszystko, aby stanąć na wysokości zadania. Będzie wówczas dochodzić do wielu spięć i punktów zapalnych.

Mama i tata inaczej podchodzą do wielu rzeczy. Również do bycia rodzicami.

Nie jest prawdziwym twierdzenie, że kobiety i mężczyźni nie różnią się w sposobach myślenia i w formach działania. Różnice te ujawniają się w okresie ciąży i w pierwszych tygodniach macierzyństwa. Wiadomość, że na świecie pojawi się dziecko, kobiety i mężczyźni odbierają inaczej. Przyszła mama płacze z radości, dzwoni do przyjaciółek, a od partnera oczekuje czułości i romantyczności. Przyszły tata zaczyna myśleć o zabezpieczeniu finansów i o przystosowaniu mieszkania dla powiększającej się rodziny. Jego zachowanie wówczas, przez wiele kobiet postrzegane jest jako przejaw zakłopotania i braku radości z zachodzących zmian.

Co wtedy zrobić? Nie tylko przyszły tata musi rozumieć odczucia i emocje swojej partnerki. Również przyszła mama musi zrozumieć, że jej partner chce się sprawdzić jako dobry organizator. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu można uniknąć wzajemnych żalów.

Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, po euforii zaczyna odczuwać wynikające z odmiennego stanu ograniczenia. Rezygnuje więc z wielu przyjemności, ale jednocześnie oczekuje tego samego od ojca dziecka. Wielu przyszłych tatusiów nie chce się jednak ograniczać uważając, że to ostatni moment na nadrobienie tego co ich ominie w momencie, gdy na świat przyjdzie dziecko. Reakcja ciężarnej jest taka, że postrzegają mężczyznę jako tego, który ucieka od odpowiedzialności. Bez szczerej rozmowy na ten temat i wypracowania konsensusu trudno będzie powstrzymać wzajemne obwinianie się.

Okres ciąży to istny tor z przeszkodami. Są one jednak do pokonania i to bez uszczerbku własnego ja. Potrzebne jest do tego : zrozumienie i cierpliwość. Bez tych minimum dwóch elementów, można będzie wywrócić się na pierwszej napotkanej przeszkodzie. Postawa każdego mężczyzny w tym czasie, będzie miała zasadnicze znaczenie. Bez jego wyrozumiałości kobiecie szarganej emocjami, huśtawką nastrojów wywołanych zmianami hormonalnymi w trakcie trwającej ciąży, trudno będzie o dobrniecie do finału. Opłaca się poświęcić.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 35
» Mobile - przestrzenne dzieła sztuki
» Wielkanocny kurczaczek
» Dziecko - mały odkrywca
» Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci
» MAM First Brush - szczoteczka do zębów
» Teatralna przygoda dla najmłodszych w IKEA Łódź
» Maluch ząbkuje
» Karmienie piersią - najczęstsze problemy
» Rowerek dla dziecka - jak wybrać ?
» Najnowsza kolekcja mody dla dzieci 5.10.15
» Kalendarz ciąży - Tydzień 38
» Bóle stawów i dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 10
» Czy wolno pić zioła w czasie ciąży ?
» Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka?
» Plac zabaw na każdą pogodę
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26
» Praktyczna spacerówka - CAM Cortina Evo X3
» Kto pierwszy...

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt