Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Tata ważny przed i po porodzie
strefa taty | dziecko |

Od narodzin dla dziecka najważniejsza jest matka. Od samego poczęcia, w brzuchu matki dziecko czuję się bezpieczne, ma spokój. Mimo iż matka jest nieoceniona, to ojciec jest jej podporą. Staje się on wtedy wrażliwy i wie co jest dobre a co nie dla ich pociechy.Oczywiste dla wszystkich są zmiany jakim ulega kobieta ciężarna w okresie ciąży. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że także ojciec dziecka przechodzi pewnego rodzaju przeobrażenie w czasie kiedy oczekuje na potomstwo.
Nie zwracamy uwagi, że symptomem zachodzących zmian w przyszłym tatusiu może być fakt zmiany jego zewnętrznego wizerunku. Ogolona głowa lub zapuszczona broda i wąsy, to pierwsze z możliwych oznak zmian, wywołanych oczekiwaniem na własne dziecko. Inni intensyfikują swoje działania na gruncie zawodowym tylko po to aby zagwarantować powiększającej się rodzinie zabezpieczenie finansowe. Jeszcze inni obmyślają i realizują koncepcje przystosowania dla potrzeb większej rodziny domu lub mieszkania. Wewnątrz każdego mężczyzny dzieje się coś, czego nie widać. Prawie wszyscy zastanawiają się jak to będzie, czy dadzą radę sprostać obowiązkom rodzicielskim, czy będą takimi samymi ojcami jak ich ojcowie, co maja robić aby nie popełniać błędów wychowawczych. Głównym ich problemem staje się to, co i jak mają robić aby pomóc w okresie ciąży swojej partnerce, a w czasie tym czeka na nich wiele niespodziewanych zachowań i reakcji swojej partnerki.

Taka mieszanka uczuć dają energię do poczynienia zmian w swoim życiu, przywiązania się do dziecka i stania się ojcem, jakiego ono potrzebuje, tak więc są to zdrowe troski.
Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że ojciec jest bardzo ważną osobą w życiu dziecka i to jeszcze zanim się ono urodzi. Wielu ojców "bawi się" z jeszcze nienarodzonym dzieckiem, mówiąc i śpiewając doń lub delikatnie głaszcząc brzuch matki. Wiele razy spotkać się można na rodzinnych fotografiach z widokiem wymalowanego na kształt buzi brzucha ciężarnej kobiety. Dziecko z którym przyszły tatuś prowadził jeszcze w trakcie jego życia płodowego specyficzne konwersacje, rozpozna głos ojca po urodzeniu, jeżeli był dotąd tak blisko.

Tatusiowie nie są mamusiami. Są oni związani są ze swoimi dziećmi w zupełnie inny sposób niż matki. Ojcowie i matki często mają różne sposoby wychowywania. Przekazują one dziecku różne spojrzenia na życie, wnosząc różne umiejętności.

Oprócz uczestniczenia w zajęciach szkoły rodzenia i informacji uzyskanych z fachowych publikacji tatusiowie mogą przygotowywać się do nowej roli już w trakcie życia płodowego swojego dziecka. Wiele nawyków utrwalonych w tym czasie, może przyczynić się do wytworzenia się specyficznej więzi między ojcem a dzieckiem. Sposób w jaki przyszły ojciec bawi się lub uspokaja dziecko będące w łonie matki może warunkować jego sposób postępowania w takich przypadkach, gdy dziecko będzie już w domu. Warto więc aby przyszły ojciec rozmawiał ze swym dzieckiem, kiedy jeszcze przebywa w brzuchu mamy, gdy wspólnie odpoczywają, śpiewał mu lub opowiadał bajki, głaszcząc delikatnie mamę po brzuchu. Taki kontakt to zadzierzgnięcie więzi emocjonalnych z własnym dzieckiem, a dla partnerki ważny sygnał, że - tak jak ona – ojciec z radością oczekuje przyjścia maleństwa na świat. Okazuje się, że jeśli matka lub ojciec nucą regularnie w czasie ciąży wybraną kołysankę, to po przyjściu na świat dziecko uspokaja się i łatwiej zasypia, słysząc właśnie tę melodię. Ważne jest też to, co przyszły tatuś zaplanuje sobie na czas po narodzinach potomka. Czy będzie chciał zaangażować się w opiekę fizyczną nad dzieckiem, oraz jakie zadania opiekuńcze chce wziąć na siebie i kiedy będzie je wykonywał.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Odżywianie malucha
» Nasze dziecko i komputer
» Kalendarz ciąży - Tydzień 21
» Ochrona brodawek
» Antykoncepcyjne środki chemiczne
» Jak aktywność i zabawy ruchowe mogą wpływać na rozwój małego dziecka?
» Lullaby - Nowy sklep w Warszawie
» Dieta dobra dla mózgu dziecka
» Cukrzyca u dzieci - Jak ją rozpoznać i jak z nią żyć
» Zabawy dla maluchów
» Astma - walka o każdy oddech
» Kalendarz ciąży - Tydzień 35
» Szczęśliwe mamy w Porcie Łódź
» Nowość!!! Plantex Duo preparat na kolki i wzdęcia niemowlęce
» Przygotuj się do porodu
» Czy moje dziecko ma talent muzyczny ?
» Biorąc rzecz na chłodno...
» Dom, który myśli
» Salvequick - moje ulubione plastry
» Polecane produkty do kąpieli dziecka

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt