Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
TANTUM ROSA
Tantum Rosa | poród | dolegliwości związane z porodem | ciąża | ból | świąd | pieczenie | ognisko infekcji | krwawienie dróg rodnych | stan zapalny | objawy stanu zapalnego | lek przeciwbólowy |

W czasie ciąży każda przyszła mama stara się szczególnie dbać o siebie, a tym samym o swoje nienarodzone dziecko. Okres ten sprzyja wytworzeniu się niezwykłej więzi między matką a dzieckiem. Z niecierpliwością oczekuje się chwili, gdy malec przyjdzie na świat. Niestety radość mogą zaburzyć liczne dolegliwości związane z porodem.W Polsce rocznie siłami natury rodzi około 400 tys. kobiet. W większości przypadków niezbędne jest nacięcie krocza. W wyniku tego zabiegu powstaje rana, której obecność może dawać takie dolegliwości, jak: ból, świąd, czy też pieczenie. Ponadto stanowi ona potencjalne ognisko infekcji. Ryzyko infekcji zwiększa dodatkowo poporodowe krwawienie z dróg rodnych, stanowiące świetną pożywkę dla różnych drobnoustrojów.

W celu zminimalizowania dyskomfortu kobiety po porodzie, aby mogła cieszyć się chwilami spędzonymi z maleństwem, należy zastosować miejscowo działający lek, który zmniejszałby objawy stanu zapalnego, a jednocześnie byłby bezpieczny dla karmiącej matki i dziecka. Lekiem, który może pomóc w trudnym okresie poporodowym, jest Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy). Jest to preparat do przemywania okolic krocza, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu zmniejsza ryzyko nadkażenia rany i zapobiega infekcjom.

Tantum Rosa to lek bezpieczny. Oprócz tego, że w okresie połogu zmniejsza uczucie bólu, świądu, pieczenia, oraz obrzęk okolic intymnych, skraca także czas występowania wymienionych dolegliwości.

Tantum Rosa można nabyć bez recepty w każdej aptece.

Cena za opakowanie zawierające 10 saszetek wynosi około 32 pln.


Można go przygotować bardzo prosto i szybko: zawartość jednej saszetki po prostu rozpuścić w 0,5 litrze przegotowanej, letniej wody. Tak przygotowanym roztworem Tantum Rosa należy w połogu przemywać krocze od 1do 2 razy na dobę. Lekarz zalecić może inne dawkowanie.


Lek Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy) można stosować także w przypadku zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, oraz profilaktycznie przed- i po operacjach ginekologicznych.

Potwierdzeniem skuteczności preparatu jest kilkuletnie doświadczenie lekarzy oraz położnych w Polsce i zagranicą, a także liczne badania kliniczne. Między innymi jest to wieloośrodkowe badanie przeprowadzone na grupie ponad 500 kobiet, w które zaangażowano 11 renomowanych klinik i szpitali położniczych z całej Polski. Próba wykazała, że przemywaniu krocza przynajmniej dwa razy dziennie preparatem Tantum Rosa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkością działania w znoszeniu dolegliwości (ból, obrzęk, świąd, pieczenie) okolic intymnych, w pierwszych dniach po porodzie w porównaniu ze standardową higieną krocza - woda z mydłem

(patrz: Ryszard Czajka, Andrzej Torbe: Assessment of the efficacy of benzydamine (Tantum Rosa) in form of vaginal treatment of perineal complaints in early puerperium; Polish Journal of Gynaecological Investigations 2001, vol.4, no.2).

Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Medagro International Sp. z o.o., Łazy, ul. Podleśna 83, 05-552 Wólka Kosowska, tel.: (022) 7028231, fax: (022) 7028202.

forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Fotylki
» Czy jestem w ciąży?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 33
» Nie pal - szczególnie w ciąży
» Kalendarz ciąży - Tydzień 28
» Pogrzeb - Czy zabierać dziecko ?
» Jak zadbać o zdrowie i komfort swojego dziecka - gustowne czapeczki i kapelusze na każdą porę roku
» Wada zgryzu u dzieci
» Coccodrillo wydaje magazyn dla dzieci i rodziców
» Dzienniczek Maluszka, czyli jak minął dziecku dzień?
» Od narodzin do pierwszego roku życia
» Kalendarz ciąży - Trymestr 3
» Dlaczego dziecko nie chce jeść z butelki ?
» Zdrowa dieta malucha
» Wyprawka dla dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 34
» Dziecko na wakacjach
» Jak dobrze wychować dziecko
» W oczekiwaniu na dziecko - poradnik
» Odkryj na nowo zapomniane gry i zabawy!

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt