Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Dom, który myśli
inteligentny dom | inteligentna wentylacja | energooszczędność | oknoplast | oknoplast Kraków | dom |

Inteligentny dom, który sam dba o komfort i bezpieczeństwo domowników to obecnie rzeczywistość, a nie wytwór wyobraźni. Może być on dostępny dla każdego z nas. Dzięki nowoczesnym technologiom dom sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy czy właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie obejść się bez nowinek technologicznych takich choćby, jak internet czy telefony komórkowe. Na co dzień ułatwiają nam one życie, pomagają oszczędzać cenny czas oraz zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesne technologie, obecne na każdym kroku, coraz śmielej wkraczają także do naszych domów, gdzie znajdują szerokie zastosowanie. Mowa tutaj choćby o stolarce zintegrowanej z systemem alarmowym, czy też roletach, których moment otwarcia/zamknięcia możemy dowolnie zaprogramować według własnych potrzeb - komentuje Dariusz Saferna, Szef Jakości i Technologii w OKNOPLAST-Kraków.

Okna, które chronią
Większość z nas traktuje dom jako spokojną przystań, do której z chęcią wracamy po męczącym dniu. Tutaj możemy się wreszcie zrelaksować, cieszyć ciszą i komfortem. Aby dom był dla nas azylem, a snu z powiek nie spędzała troska o bezpieczeństwo rodziny, podejmujemy różne działania ochronne.
Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest integracja systemu alarmowego budynku ze stolarką okienną poprzez instalację sensorów otwarcia okna. Sensory przekazują informację do systemu alarmowego, w jakiej pozycji znajduje się okno - otwartej (uchylnej) czy zamkniętej. Ponieważ sensor okienny jest zintegrowany z systemem alarmowym, powoduje jego natychmiastowe włączenie w przypadku niepożądanej ingerencji np. podczas próby włamania, jak również przypomina nam o pozostawionym otwartym oknie podczas załączania alarmu - tłumaczy Dariusz Saferna z OKNOPLAST-Kraków. Jak wynika ze statystyk policyjnych, większość włamań dokonywanych jest przez okna. Stosowanie dodatkowych zabezpieczeń, znacząco podnosi poziom naszego bezpieczeństwa - dodaje Dariusz Saferna.

Rolety z wysokim IQ

W inteligentne systemy wyposażane są również rolety zewnętrzne. Służą do tego różnego rodzaju sterowniki pozwalające np. na ich opuszczanie bądź podnoszenie pod nieobecność gospodarzy. Moment otwierania lub zamykania rolet można dowolnie zaprogramować, według własnych potrzeb. Dzięki temu mamy np. pewność, że roleta ochroni nas przed porannym słońcem w weekendowe poranki, a wieczorem zasłoni okno, zapewniając intymność i ciszę. Najlepsze sterowniki do rolet mierzą także siłę wiatru, temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, nasłonecznienie oraz opady. Dzięki temu mogą samodzielnie opuszczać rolety w części domu narażonej na silne wiatry, deszcz czy nadmierne nasłonecznienie - dodaje Dariusz Saferna.

Inteligentna wentylacja
Kolejnym przykładem rozwiązań, które w znaczny sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie, są nowoczesne nawiewniki okienne. Skuteczna wentylacja pomieszczeń jest niezbędna dla zdrowia i komfortu domowników. Dzięki niej unikamy nadmiernego gromadzenia się nagrzanego i zanieczyszczonego powietrza oraz mamy stały dostęp do jego świeżych zasobów. Inteligentne nawiewniki okienne, dostępne m.in. w ofercie OKNOPLAST-Kraków, same dostosowują się do warunków panujących w pomieszczeniu - wilgotności powietrza i jego temperatury. Nawiewniki reagują na zmianę wilgotności (poprzez zwiększenie lub zmniejszenie napływającego powietrza), zapewniając tym samym wymianę powietrza na odpowiednim poziomie. Stosując inteligentne nawiewniki, unikamy niepotrzebnego otwierania okien, czyli przeciągów i nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń. Ma to przede wszystkim duże znaczenie w pokojach dziecięcych, gdzie szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie i zdrowiu najmłodszych domowników - tłumaczy Dariusz Saferna.

Energooszczędność wciąż modna
Domy XXI wieku charakteryzują się nie tylko wysokim IQ, ale także dbałością o przyrodę. W tym przypadku z pomocą przychodzą energooszczędne technologie i rozwiązania budowlane, w tym okna o zwiększonej izolacyjności cieplnej. Ich zastosowanie pozwala nie tylko oszczędzać energię i dbać o czyste środowisko naturalne, ale także zapewnia nam niskie rachunki za ogrzewanie.

Na energooszczędność domu wpływają także rozwiązania architektoniczne, w tym ilość i położenie okien. Zasadę tę można skutecznie wykorzystać, odpowiednio sytuując budynek i rozkład pomieszczeń względem stron świata. Duże przeszklenia nakierowane na południe, pozwolą pozyskać energię słoneczną, która poprawiając bilans energetyczny budynku, pomoże nam efektywnie ogrzać dom zimą - mówi Dariusz Saferna
z OKNOPLAST-Kraków.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Zaproszenie - Jak przygotować starsze dziecko na rodzeństwo?
» Kalendarz ciąży - Trymestr 3
» Jaki powinien być tata
» Głuchy telefon
» Higiena dziecka - czyszczenie uszu
» Włosy w ciąży
» Zgadnij co to ?
» Propozycja dla najmłodszych - Strażak Sam i Świnka Chudzinka w marcu na kanale JimJam
» Gry i zabawy dla dzieci - 5 miesiąc
» Jak rozwijać talent dziecka w wieku przedszkolnym
» Rowerek dla dziecka - jak wybrać ?
» Jeszcze więcej Złotych Misiów od Haribo
» Kalendarz ciąży - Tydzień 20
» Kalendarz ciąży - Tydzień 18
» USG jamy brzusznej u dziecka
» Krakowski Oddział Leczenia Żywieniowego bardziej kolorowy
» Ojciec i syn
» Gry i zabawy dla dzieci - 11 miesiąc
» Kalendarz ciąży - Tydzień 30
» Niemowlak na Giewoncie

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt