Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Powrót dzieci do szkoły - czyli zakupy czas zacząć...
Dziecko w szkole | Szkolne zakupy | Wydatki na dziecko | Dziecko | Ile wydam na podręczniki | Przybory szkolne dla dziecka | Niezbędne w szkole | Zeszyty do szkoły | książki do szkoły | Kalkulatory | Artykuły szkolne | Tłumacze językowe | Jaki kalkulator dla dziecka | Vector | Zibi | Powrót do szkoły - Koszty |

Tornister, zestaw piśmienniczy, zeszyty, kalkulator… to tylko kilka pozycji z długiej listy zakupów jakie rodzice muszą teraz planować w swoim budżecie. Choć wakacje w pełni, to już sieci handlowe oraz producenci asortymentu szkolnego przygotowują się do powrotu uczniów do szkół.Pomimo odczuwalnych  pierwszych symptomów kryzysu w ubiegłym roku Polacy według badań CBOS przeznaczyli rekordową średnią sumę 619 zł na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego przez swoje pociechy, co stanowiło 10% wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem.

Jak podają najnowsze badania CBOS na koszty rodziców związane z powrotem swoich dzieci do szkół składają się koszty podręczników (44% ogólnych kwot), ubrań (31%) i przyborów szkolnych (19%). Wydatki na podręczniki w 2008 roku w przeliczeniu na jedno dziecko wynosiły 259 zł, a na przybory szkolne 115 zł. Najbliższy okres to dla dystrybutorów artykułów szkolnych i pomocy naukowych jeden z największych szczytów sprzedażowych w sezonie do których przygotowania trwają miesiącami. Firmy prześcigają się w przedstawianiu jak najbardziej korzystnych warunków cenowych.

„Dla swoich klientów marka Vector w okresie powrotu dzieci do szkół przygotowaliśmy liczne promocje. Staramy się aby ceny były jak najbardziej atrakcyjne przy równocześnie dobrej jakości sprzętu, który oferujemy. Dodatkowo w tym roku przedłużyliśmy okres gwarancyjny aż do 3 lat na wszystkie modele kalkulatorów jak również elektronicznych tłumaczy językowych” – powiedziała Agnieszka Pękul Brand Manager marki Vector.

Ostatnie lata przyniosły zdecydowany wzrost wydatków na artykuły szkolne związane z powrotem dzieci do szkoły. Rodzice posiadający jedno dziecko uczęszczające do szkoły, wydali w 2008 r. - 732 zł, co daje 21% wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem. Choć im więcej uczniów w rodzinie tym mniejsze wydatki, to  niezmienne stają się tendencje do wzrostów wydatków  na jedno dziecko. Mimo widma kryzysu nadal rodzice nie oszczędzają znacząco na wydatkach związanych z edukacją, co tylko może zapowiadać kolejny rekordowy rok.

Materiał oparty na badaniach CBOS „Wydatki rodziców związane z nowym rokiem szkolnym-Opinie z lat 1997-2008”
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» A przed porodem lewatywa i golenie krocza...
» Odpowiednie buty dla dziecka - jak je wybrać
» Kołyska
» Mechaniczne środki antykoncepcyjne
» Kalendarz ciąży - Tydzień 17
» Sami na wakacjach
» Moje dziecko liczy na palcach - czy to dobrze ?
» Jak nauczyć dziecko pomagać innym
» Matka i Dziecko - pierwszy kontakt
» ADHD - wszystko co powinieneś wiedzieć
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26
» WOOL STAR - spokojny sen dziecka
» Prawidłowa dieta Twojego dziecka
» Teatrzyk
» Gry i zabawy dla dzieci - 9 miesiąc
» Gry i zabawy dla dzieci - 12 miesiąc
» Autorskie warsztaty wokalne Karoliny Glazer
» Astma - walka o każdy oddech
» Kalendarz ciąży - Tydzień 4
» Nocne moczenie u dzieci

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt