Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
USG jamy brzusznej u dziecka
Dziecko - USG brzucha | Ból brzucha u dziecka | Badanie USG | Zdrowie dziecka | Porady dla rodziców | Ból brzucha u dziecka na tle nerwowym | Badania dziecka | Poranne bóle brzucha u dzieci | Profilaktyczne badania dziecka | Ból brzucha |

Małe dzieci, poddawane wielu szczepieniom, są częstymi gośćmi w gabinecie pediatry. Rodzice przejęci nowonarodzoną pociechą często zasięgają porady lekarza, co pozwala im sądzić, że sprawują właściwą kontrolę nad stanem zdrowia swojego dziecka. W przypadku starszych dzieci spotkania z lekarzem są coraz rzadsze. Dawniej, gdy niemal w każdej szkole zatrudniony był lekarz, dzieci poddawano regularnym badaniom kontrolnym.Dziś szkoły nie zatrudniają lekarzy, a bilanse, czyli specjalne badania podsumowujące rozwój fizyczny i psychiczny starszych dzieci, przeprowadza pielęgniarka. Dlatego tak ważna jest czujność każdego rodzica.

Wszyscy rodzice nie mają wątpliwości, do jakiego lekarza i kiedy zwrócić się po pomoc lekarską w sytuacji, gdy dziecko kaszle, skarży się na ból ucha, zęba, ma wysypkę itp. Wykonanie badań zleconych przez lekarza pozwala na postawienie trafnej diagnozy i szybkie podjęcie właściwego leczenia. Zdarza się jednak i tak, ze coś w zachowaniu pociechy budzi naszą niepewność, ale ignorujemy nasze przeczucia, ponieważ boimy się spotkać z zarzutem rodzicielskiej przeczulicy...

Tymczasem intuicja okazuje się być dobrym, ale wciąż niedocenianym doradcą. Zdarza się bowiem, ze po wielu latach dopada nas choroba, dolegliwość, której wcześniej u nas nie wykryto...a można było jej uniknąć, gdybyśmy zawczasu wykonali np. profilaktyczne badanie USG.
Jeszcze kilkanaście lat temu badanie to nie było tak popularne i ogólnie dostępne jak dziś, mogło budzić wiele wątpliwości. Dziś jest jednym z podstawowych badań.

Niejedno dziecko wchodzące w tryb życia przedszkolaka, czy ucznia uskarża się na poranne bóle brzucha. W wielu przypadkach powodem tego typu – zazwyczaj przejściowych - bólów brzucha jest podłoże nerwowe...ale nie zawsze.

W sytuacji, gdy nasza pociecha uskarża się od pewnego czasu na ból brzucha, warto wykonać badanie USG jamy brzusznej.

Jest to badanie wykorzystujące fale dźwiękowe do zobrazowania organów wewnętrznych. USG brzucha jest bezbolesnym badaniem, nieniosącym ze sobą żadnego ryzyka. Badający przesuwa małą głowicę po brzuchu i ustawia ją w różnych kierunkach. Następnie na ekranie monitora lekarz uprawniony do przeprowadzania badań USG dokonuje oceny kształtu i wielkości organów (wątroby, trzustki, nerek) oraz może zaobserwować ewentualne nieprawidłowe obszary w tych organach. Co ważne badanie USG umożliwia również wykrycie płynu w jamie brzusznej.

Artykuł przygotowany przez Centrum Medyczne CMP
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 21
» Kalendarz ciąży - Tydzień 18
» Nerwica u dzieci - jak ją pokonać
» Płaskostopie u dzieci
» Dlaczego Ona ciągle płacze ?
» Zaproszenie - Jak przygotować starsze dziecko na rodzeństwo?
» Włosy w ciąży
» Po co te skurcze...
» Tysiące nagród w promocji Haribo
» Jak uniknąć chemii w czasie ciąży
» Kąpiel malucha
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 1
» Mój własny świat
» Kalendarz ciąży - Tydzień 37
» Ćwiczymy pamięć dziecka!
» Powrót do dzieciństwa w jedną chwilę - z prażynkami AROMAT
» Zabawa na zdrowie
» Coccodrillo zostało wyróżnione przez rodziców
» Dziecko - Jak kształtuje się tożsamość i samodzielność
» Pasożyty w organizmie dziecka

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt