Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Podróże w ciąży
Podróże w ciąży | bezpieczna podróż w ciąży |

Jesteś w ciąży? Ciąża to nie choroba - nie jesteś skazana na dziewięć miesięcy siedzenia w domu. Oto parę rad jak najbezpieczniej przemieszczać się przyszłym mamom.Przede wszystkim zadbaj o wygodne obuwie na nieślizgającej się, płaskiej podeszwie, ewentualnie z niewielkimi 2 centymetrowymi obcasami. Gdy jesteś w ciąży postaraj się zapomnieć o butach z wąskimi noskami (łatwo o upadek) oraz szpilkach. Pamiętaj, że chodzenie na wysokich obcasach może powodować obrzęki nóg i dodatkowo obciążyć kręgosłup.

Jeżeli cieszysz się dobrym samopoczuciem a ciąża przebiega prawidłowo nie ma powodów, dla których powinnaś wprowadzać zmiany w swoim stylu podróżowania. Jednak warto szczególnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo oraz wygodę.

Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie:
  • Kartę ciąży,
  • Dowód osobisty,
  • Wyniki badań grupy krwi,
  • Badanie usg,
  • Legitymację ubezpieczeniową.

Warto też mieć pod ręką chusteczki higieniczne bądź odświeżające, wodę mineralną oraz jakąś drobną przekąskę. Podróżowanie komunikacją miejską w godzinach szczytu dotychczas mogłaś traktować jako zło konieczne- tłok, ścisk, hamowanie…Nawet, jeżeli jedziesz tylko kilka przystanków i świetnie się czujesz- usiądź. Nie krępuj się skorzystać z wolnego miejsca, nie wstydź się poprosić o ustąpienie miejsca- masz do tego ustawiczne prawo! W każdej chwili autobus lub tramwaj może gwałtownie zahamować a Ty upaść.

Staraj się zajmować miejsce blisko drzwi lub okna tak, żebyś miała dostęp do świeżego powietrza. Jeśli masz taką możliwość- wybieraj autobusy niskopodłogowe, łatwiej będzie Ci wejść i zejść po schodach.

Pomyśl z szefem o przesunięciu swoich godzin pracy- jeżeli mogłabyś docierać do pracy godzinę później i godzinę później ją kończyć, uniknęłabyś porannych korków i natłoku ludzi.

Nie ma to jak cztery koła- wygodnie i najbezpieczniej, możesz otworzyć okno, posłuchać muzyczki, włączyć klimatyzację lub nawiew. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, jeżeli męczą Cię mdłości, masz zawroty głowy, nie możesz się skupić- nie prowadź samochodu. Jeżeli termin porodu jest tuż, tuż- również poproś o szofera;) lub o osobę towarzyszącą, może się przecież zdarzyć, że dzidziuś zamarzy sobie powitanie świata właśnie w autku.

Co z pasami bezpieczeństwa? Policjant drogówki na pewno nie ukaże nas mandatem, jeśli ich nie zapniemy, lecz stanowczo bezpieczniej jest podróżować z nimi. Górną część przełóż między piersiami a dolną zsuń tak, aby opasywała Cię pod brzuchem. Nie zapomnij o BeSafe Pregnant - Adapterze do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Nie musisz odstawiać na 9 miesięcy swoich dwóch kółek;) Za granicą, np. w Holandii i Danii bardzo dużo przyszłych mam pedałuje na rowerach. Jazda na rowerze poprawia cyrkulację krwi, chroni przed żylakami (!), hemoroidami oraz skrzepami. Ma dobroczynny wpływ na pracę serca. Jednak należy pamiętać o nie forsowaniu się i kasku na głowie. W trzecim trymestrze lepiej odstaw jednoślad- powiększający się brzuszek może utrudnić Ci zachowanie równowagi.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Dziecko - Jak kształtuje się tożsamość i samodzielność
» Wieża z dłoni
» Mój pierwszy domek
» Bezpieczne kolonie
» Duży design dla małych paluszków
» Kalendarz ciąży - Tydzień 29
» Pierwszy dzień w przedszkolu
» Porady psychologa - Dlaczego dziecko płacze?
» TANTUM ROSA
» Cukrzyca u dzieci - Jak ją rozpoznać i jak z nią żyć
» Powrót do dzieciństwa w jedną chwilę - z prażynkami AROMAT
» Ojciec i syn
» Moda Coccodrillo ? nowa kolekcja na wiosnę i lato 2009
» Zadławienie lub zakrztuszenie - co zrobić ?
» Wyścig kelnerów
» Będę miała dziecko ?
» Zakupy przed porodem
» Kalendarz ciąży - Tydzień 37
» Po co te skurcze...
» Przygotuj się do porodu

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt