Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 8
Ciąża w 8 tygodniu | 8 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 8 tygodniu | Jakie badania w 8 tygodniu ciąży | Kalendarz 8 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 8 - Podczas badania USG możesz usłyszeć bicie serca Twojego maleństwa, zarodek otrzymuje miano płodu...
Jak rozwija się Twoje dziecko:

Zarodek otrzymuje miano płodu. Powstaje układ krążenia, przez który zaczyna płynąć krew. Podczas badania USG usłyszysz bicie serca Twojego dziecka. Jest już ukształtowany błędnik, dlatego przy gwałtownych ruchach matki dziecko reaguje również ruchem. Pozwalają mu na to rozwijające się mięśnie. Możemy zaobserwować zginanie kończyn górnych w łokciach i nadgarstkach. Są to pierwsze ruchy dziecka, jednak jeszcze nie wyczuwalne przez matkę. Ciągle rozwija się twarz z noskiem i wargami, wokół oczu tworzą się powieki, a w jamie ustnej zawiązki zębów mlecznych. Rozpoczyna się proces kostnienia. Dla porównania, kręgosłup ma grubość szpilki, a żebra grubość włosa. Płód przypomina kształtem ziarnko fasoli o wielkości 15-20 mm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Teraz nosisz w podbrzuszu mała piłeczkę, gdyż macica powiększyła się do takich właśnie rozmiarów. Jak na razie tylko Ty zauważysz, że Twoja talia się lekko poszerzyła. Niektóre z ubrań są trochę jakby za ciasne… Dokucza Ci lekka opuchlizna nóg i jesteś bardzo zmęczona, chociaż się nie przemęczasz? Nie martw się to normalne na tym etapie ciąży. Szybko się irytujesz, gdy w autobusie podczas jazdy musisz stać, a przecież jesteś w ciąży i tak fatalnie się czujesz!  Jeszcze teraz Twoja ciąża nie jest widoczna dla otoczenia. Nie martw się! Niedługo to się zmieni!

Profilaktyka i zalecane badania:

Zażywaj kwas foliowy do końca trzeciego miesiąca ciąży. Unikaj takich pokarmów jak: ser kozi, sery pleśniowe, niepasteryzowane mleko i soki, surowe lub niedosmażone mięsko, posiłków typu Fast food, surowych jajek, surowych owoców morza i pasztetów. Wszystkie wymienione produkty mogą Cię narazić w tym okresie na zakażenie bakteriami toxoplazmozy i listeriozy, które są bardzo groźne dla rozwijającego się płodu. Powodują powstawanie wad rozwojowych, a nawet poronienie! Jeśli masz w domu kota, poproś kogoś bliskiego o wyręczenie Cię codziennych zabiegach higienicznych pupila. Również od niego możesz zarazić się toxoplazmozą. Postaraj się unikać ciężkiego wysiłku fizycznego i urazów zewnętrznych. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Ja naprawdę się cieszę! Będziemy mieć dzidziusia! Tylko, czemu tak wolno do mnie wszystko dociera?  Nie mogę w ogóle myśleć o niczym innym. Staram się stosować do zaleceń lekarza. No w końcu muszę nabrać odpowiednich nawyków. Trochę tylko za dużo tych zmian naraz, witaminy, zalecenia, przeciwwskazania… Chyba kupię sobie jakieś czasopismo dla kobiet w ciąży. Na razie nic nikomu nie mówimy, cicho sza!
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Ćwiczymy pamięć dziecka!
» Akcja społeczna: badanie dzieci w kierunku celiakii
» Sami na wakacjach
» Ryby w ciąży
» Kalendarz ciąży - Tydzień 24
» Od narodzin do pierwszego roku życia
» Podróż z dzieckiem? To się może udać!
» Astma
» Szybka i skuteczna ulga w gorączce
» Ciężki problem nóg
» Wieża z dłoni
» Gdy dziecko jest agresywne wobec zabawek
» Krem dla mamy i dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 34
» Pierwsze dni z dzieckiem
» Gry i zabawy dla dzieci - 1 miesiąc
» W poniedziałek...
» Co wolno a czego nie wolno
» Moje dziecko liczy na palcach - czy to dobrze ?
» Jak uodpornić malucha ?

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt