Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 9
Ciąża w 9 tygodniu | 9 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 9 tygodniu | Jakie badania w 9 tygodniu ciąży | Kalendarz 9 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 9 - Twarz malucha nabiera charakterystycznych kształtów, możesz dojrzeć pierwsze rysy...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Twarz płodu przybiera znane nam kształty. Pojawiają się dziurki w nosie, uwydatnia się dolna szczęka, rozwija się ciągle górna warga, uszy przemieszczają się na boki głowy, a oczy ku jej przodowi. Dzięki temu możemy zobaczyć pierwsze rysy twarzy dziecka. Głowa sporo się powiększa stanowiąc połowę długości płodu i spoczywa na klatce piersiowej malca. Taka wielkość główki jest spowodowana bardzo szybkim tempem rozwoju mózgu. W tym tygodniu u chłopców wykształcają się jądra i pęcherzyki nasienne, a u dziewczynek tworzą się jajeczka. Powstaje odbyt i następuje dalszy rozwój układu pokarmowego. Paluszki u rączek i stóp połączone są cienką błoną. W tym okresie można zaobserwować już sporą wrażliwość dziecka. Przy delikatnym muśnięciu warg, płód wykonuje nagły skrętny ruch. Twój maluch ma długość ok. 30 mm i waży 4 gramy!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Mogą rozpocząć się Twoje problemy ze skórą. Nie ma reguły, po prostu niektórym kobietom cera się poprawia i tryskają radością patrząc w lustro, a innym stan skóry bardzo dokucza. Mogą się też pojawiać brązowe przebarwienia lub wypryski. Często analizujesz swoją aktualną sytuacje zawodową i zastanawiasz się, kiedy porozmawiać z szefem. Nierzadko dopada Cię huśtawka nastrojów, raz cieszysz się, że zostaniesz mamą, innym razem fakt ten bardzo Cię przytłacza. Spokojnie, musisz się oswoić z nową dotąd nieznaną dla Ciebie sytuacją.

Profilaktyka i zalecane badania:

Pamiętaj o wizycie u lekarza ginekologa. Jeśli podczas wizyty lekarz wykona badanie USG, a w tym okresie jest to zalecane, usłyszysz bicie serca swojego maluszka! Zażywaj kwas foliowy do końca trzeciego miesiąca ciąży. W dalszym ciągu stosuj się do zaleceń w kwestii spożywania niewskazanych pokarmów oraz nadmiernego wysiłku. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Wczoraj na badaniu USG słyszałam bicie maleńkiego serduszka… popłakaliśmy się mężem jak bobry. Dzisiaj rano, gdy spojrzałam w lustro byłam w szoku! Nie spodziewałam się, że tak wyrówna się koloryt mojej cery. Tyle słyszałam o jakichś dziwnych plamach, które pojawiają się w czasie ciąży na twarzy. Mam ochotę się cały czas uśmiechać. W pracy pomyślą, ze chyba zwariowałam. No właśnie, muszę się zastanowić, kiedy porozmawiać z szefem. Ale jeszcze nie teraz.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Dlaczego dzieci powinny pić mleko?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 9
» FEMINELLA VAGI C
» Agent Specjalny Oso - Nowy serial na Disney Channel
» Zone Reality - maj pełen emocji
» Pisanka - wydrapanka
» Dziecko - mały odkrywca
» Czy jestem w ciąży?
» A przed porodem lewatywa i golenie krocza...
» Bycie 'zielonym' się opłaca - nowa linia pralek BIOline marki Mastercook
» Prawidłowa dieta Twojego dziecka
» Gry i zabawy dla dzieci - 1 miesiąc
» Powrót do dzieciństwa w jedną chwilę - z prażynkami AROMAT
» Ile kosztuje utrzymanie dziecka ?
» Dlaczego moje dziecko kłamie i fantazjuje ?
» A co to ?
» Gry i zabawy dla dzieci - 5 miesiąc
» Zamiana
» Mobile - przestrzenne dzieła sztuki
» Kalendarz ciąży - Tydzień 2

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt