Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 10
Ciąża w 10 tygodniu | 10 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 10 tygodniu | Jakie badania w 10 tygodniu ciąży | Kalendarz 10 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 10 - Serduszko Twojego malucha bije z siłą 40 - 80 uderzeń na minutę, maluch wygląda już jak dziecko...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Maluszek wygląda jak mały miniaturowy dzidziuś! Rozwój komórek nerwowych w mózgu sięga nawet 250 tys. na minutę! Płód ma wykształcone już wszystkie narządy, które rozpoczynają wzajemną współpracę. Maluszek dzięki wytworzonym kubkom smakowym ma już teraz możliwość odróżniania różnych smaków. Palce u maleńkich stópek i rączek są już wolne od błon i przybierają właściwe proporcje. Jego maleńkie serduszko bije z siła 40-80 uderzeń na minutę. W tym okresie nie ma już zagrożenia, że pojawią się wady rozwojowe. Wzrost zwiększa się do 4 cm, a waga do 5 gramów!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Ciągle wracające huśtawki nastrojów dają się we znaki nie tylko Tobie, ale i Twoim najbliższym. Ciężko Ci rano wstać z łóżka? Postaraj się zdrzemnąć w ciągu dnia, chociaż na chwilkę. Bardzo ważne jest Twoje pozytywne nastawienie, teraz przecież rosnący w Twoim brzuchu maluch jak nigdy potrzebuje miłości. Dla poprawy nastroju możesz odwiedzić sklep dla kobiet w ciąży, na razie tylko po to by mieć orientację w dostępnych ubraniach i cenach.

Profilaktyka i zalecane badania:

Zażywaj kwas foliowy do końca trzeciego miesiąca ciąży. W dalszym ciągu stosuj się do zaleceń w kwestii spożywania niewskazanych pokarmów oraz nadmiernego wysiłku. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Mąż kupił mi ciśnieniomierz elektroniczny na nadgarstek. Dotychczas, gdyby dał mi taki prezent pomyślałabym, że chyba pomylił mnie ze swoją babcią. No, ale w tej sytuacji (jestem w ciąży!!!) robię z niego użytek.  Prowadzę zeszyt, w którym notuję codziennie wyniki po mierzeniu ciśnienia. Moja szwagierka tak robiła i podsunęła mi ten pomysł. Przynajmniej będę mieć dokładne dane na wizyty u ginekologa. Od pierwszej wizyty u lekarza przyjmuję kwas foliowy i specjalne witaminy dla kobiet w ciąży. Dojechanie do pracy i powrót do domu jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Mam problem, bo podczas jazdy zaczyna mnie mdlić i obawiam się, że nie wytrzymam do mojego przystanku i będę musiała wysiąść na najbliższym... No i żeby w ogóle zdążyć wysiąść, …ale jak na razie radzę sobie. Może już niedługo skończą się nudności i wymioty. Moja mama mnie straszy i wspomina, jak to mnie nosiła w brzuszku i miała wymioty przez całą ciążę! Boże, oszczędź mnie! Aaa… chyba nie widziałam bardziej zdziwionych min u moich staruszków, jak te, gdy dowiedzieli się, że zostaną dziadkiem i babcią. Ale się podziało…
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kręgle dla najmłodszych
» A co to ?
» Plantex Duo - nowy preparat na kolki i wzdęcia niemowlęce
» Antykoncepcyjne środki chemiczne
» Najczęstsze choroby u dziecka
» Coccodrillo otwiera kolejny sklep w Olsztynie
» Kalendarz ciąży - Tydzień 1
» Pierwsza ocena dziecka - Skala Apgar
» Kalendarz ciąży - Tydzień 30
» Gra w kolory
» Tosi, tosi...
» Moda dla dzieci Bonnie Baby ? najlepsze tkaniny dla niemowląt
» Recykling od małego z misialala.pl
» Nosidełko
» Antykoncepcja postkoitalna
» Zadławienie lub zakrztuszenie - co zrobić ?
» Rodzinny poród
» Polka w ciąży
» Kalendarz ciąży - Tydzień 32
» Nietrzymanie moczu w ciąży

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt