Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 11
Ciąża w 11 tygodniu | 11 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 11 tygodniu | Jakie badania w 11 tygodniu ciąży | Kalendarz 11 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tdzień 11 - Ciało maluszka prostuje się, na Jego skórze, która jest bardzo delikatna, pojawia się meszek płodowy...
Jak rozwija się Twoje dziecko:

W tym tygodniu rozpoczyna się bardzo intensywny wzrost i nabieranie masy ciała dziecka. Przy odrobinie szczęścia i profesjonalnego fachu lekarza ginekologa, już teraz można rozpoznać narządy płciowe zewnętrzne. Na delikatnej i jeszcze prześwitującej skórze malucha, zaczyna się pojawiać meszek płodowy. Kształtują się zawiązki paznokci. Małe rączki trenują ruchy chwytne momentami sprawiając wrażenie złożonych do modlitwy, jednak jeszcze w piąstki. Prostuje się całe ciało malucha, głowa nie opada już na klatkę piersiowa, dzięki czemu płód może nią poruszać, przygotowując się w ten sposób do oddychania poza ciałem mamy. Maluch ma 5 cm i waży ok. 8 gramów!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Zwiększa się Twoja waga ciała. W pierwszym trymestrze, a dobiega on już końca powinnaś przybrać jakieś 1-2 kg. Coraz rzadziej zdarzają Ci się pułapki nastrojów i z każdym dniem jesteś bardziej świadoma i szczęśliwa ze zmian, które zaszły w Twoim życiu.

Profilaktyka i zalecane badania:


Już teraz możesz rozpocząć ćwiczenie Kegla. Polega ono na zaciskaniu mięśni pochwy. Dobrze przygotowane mięśnie pomogą Ci podczas porodu, który będzie dla Ciebie łatwiejszy. Taki ćwiczenie możesz wykonywać dosłownie wszędzie! W pracy, w autobusie, w kolejce na poczcie, podczas mycia naczyń lub spaceru w parku. Zażywaj kwas foliowy. W dalszym ciągu stosuj się do zaleceń w kwestii spożywania niewskazanych pokarmów oraz nadmiernego wysiłku. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

No dobrze, w końcu nie mogę się przecież ukrywać jak jakiś przestępca! Musze się porządnie zastanowić jak zabrać się rozmowy z moim szefem. Za dwa tygodnie przywiozą z drukarni nasze nowe foldery w sporym nakładzie, będziemy pewnie wszyscy razem z Wielkim Bratem (czytaj z szefem) nosić paczki z folderami z samochodu do małego biurowego magazynu… a ja przecież nie mogę! I co im powiem, że mi się nie chce?! Ostatnio firma ma słabe zyski… Wielki Brat ma zły humor. No, ale nie mogę wszystkiego ustawiać wiecznie pod kątem pracy! Teraz nadeszła pora na zmiany. Koniec i kropka! Aha, jeszcze jedno… mimo mdłości w ciągu dnia wieczorem dzieje się ze mną coś dziwnego. Wczoraj, tak mnie wzięło na… cheeseburgera, że mimo 23: 00 późnym wieczorem, mężuś pojechał do Fast fooda. Po zjedzeniu i zaspokojeniu „dzikiej żądzy” miałam natychmiastowe wyrzuty sumienia. Nie powinnam przecież jeść teraz takich specyfików! No i, wysłałam biedaczka w nocy po żarełko, tak jakby lodówka była pusta.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Chcesz być mamą? Przygotuj się!
» Jak uodpornić malucha ?
» Kolonie - Jak dobrze wybrać ?
» Pokoloruj pokój swojego dziecka
» Lullaby - Nowy sklep w Warszawie
» Domowy chleb - nic prostszego!
» Higiena noworodka - pępuszek
» Kalendarz ciąży - Tydzień 10
» Jak przygotować się na przyjście dziecka
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 7
» Kalendarz ciąży - Tydzień 40
» Moje dziecko liczy na palcach - czy to dobrze ?
» Recykling od małego z misialala.pl
» Woskowe pisanki
» Matka i Dziecko - pierwszy kontakt
» Co robić jeśli dziecko nie chce spać
» Badania prenatalne
» Rodzinny poród
» Kalendarz ciąży - Tydzień 3
» Będę miała dziecko ?

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt