Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 15
Ciąża w 15 tygodniu | 15 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 15 tygodniu | Jakie badania w 15 tygodniu ciąży | Kalendarz 15 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 15 - Ciało dziecka nadal się rośnie, rozwijają się mięśnie, szpik kostny...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Teraz maluch szybciej rośnie niż przybiera na wadze, Wydłużają się do odpowiednich proporcji jego nóżki. Cały czas postępuje ważny rozwój mięśni, szpiku i kości. Zaczyna się pojawiać pigment we włosach dziecka. Trzustka wytwarza insulinę, tarczyca tyroksynę, a wątroba barwniki żółciowe. Praca tych narządów w tym okresie jest bardzo intensywna. Teraz maluch ma ok. 11 cm i waży ok. 40 gramów!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Teraz już zdecydowanie, możesz zaopatrzyć się w ubrania ciążowe. To, jaki będziesz preferować styl mamy ciężarnej zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Od grubości portfela i Twoich oczekiwań. Niestety teraz mogą pojawić się częste zaparcia. Problem większości kobiet ciężarnych. Możesz ich uniknąć pijąc dużo płynów (patrz profilaktyka). Jednak, jeśli są przewlekłe poradź się lekarza. Przepisze Ci lekarstwo dozwolone do stosowania w okresie ciąży. Możesz już teraz odczuwać niebolesne i krótkie skurcze macicy. Są to skurcze Braxtona Hicksa, które przygotowują twoje ciało do porodu już teraz. Jeżeli występują więcej niż 5 razy w ciągu godziny, towarzyszą im bolesne skurcze podbrzusza lub w krzyżach, koniecznie skontaktuj się ze swoim ginekologiem.

Profilaktyka i zalecane badania:

Nie zapominaj o codziennym przyjmowaniu preparatu wielowitaminowego, wskazanego Ci przez ginekologa. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Dobrze, że już w pracy wiedzą o mojej ciąży. Mój brzuszek nie czeka tylko rośnie. A moje pomysły na dobór odpowiednich ciuchów z szafy kończą się… Wczoraj wybrałam się na zakupy! Ach…. chyba każda z nas lubi zakupy. Wcześniej już sprawdziłam sobie adresy fajnych sklepów i ruszyłam z przyjaciółką na ciuszkowe łowy. Sklepów ze szmatkami dla babek w ciąży jest naprawdę mało. Myślałam, że jest ich trochę więcej. Szczerze… w jednym butiku, była kobieta w ciąży z taaakkkiimmm dużym brzuszkiem! Od razu pomyślałam, że jeśli ja tak będę wyglądać za parę miesięcy (małe słoniątko) to chyba się zamknę w domu i poczekam na rozwiązanie, nie pokazując się całemu światu. No, ale nie jestem chyba aż tak roztrzepana… przecież w ciąży to normalne, że rośnie brzuch, nie będę wpadać w przesadę. Ale koniec końcem, kupiłam sobie parę wyjściowych szmatek. Jutro w biurze sobie poparaduję z uwydatnionym brzuszkiem, ha ha ha!
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» USG jamy brzusznej u dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 17
» NOWOŚĆ - Mamo, rosnę! 2
» Wiosenna Siła Serca
» Wymioty w trakcie ciąży
» Co się zmieni w związku po porodzie
» Zdrowy sen dziecka
» Potwór
» Rowerek dla dziecka - jak wybrać ?
» Ciemiączko - nie ma powodu do niepokoju
» Dziecko - mały odkrywca
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26
» Nerwica u dzieci - jak ją pokonać
» Dlaczego dziecko nie chce jeść z butelki ?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 14
» Kalendarz ciąży - Tydzień 36
» Pieluchy Huggies JEANS - limitowana kolekcja
» Waga w ciąży
» Czy można oszczędzać mając dziecko ?
» Bóle brzucha u malucha

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt