Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 24
Ciąża w 24 tygodniu | 24 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 24 tygodniu | Jakie badania w 24 tygodniu ciąży | Kalendarz 24 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 24 - Maluch ma już rozwinięte wszystkie narządy, jednak nadal odżywia się przez łożysko...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Płuca dziecka przygotowują się do samodzielnego oddychania. Wytwarzają substancję surfaktant, która zapobiega sklejaniu i zapadaniu się pęcherzyków płucnych podczas wdechu, co ułatwia prawidłowe oddychanie. Maluch ma już w pełni rozwinięte wszystkie narządy, jednak cały czas odżywia się przez łożysko. Te natomiast, przekazuje w krwi tlen i zatrzymuje toksyny, tak, aby nie docierały do dziecka. Okresy snu i czuwania malucha zaczynają się wyraźnie zaznaczać. Głośny dźwięk może je nawet obudzić. Waga i wzrost sporo się powiększają 550 gram i 22 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Skóra na Twoim ciągle rosnącym brzuszku może się zbyt szybko rozciągać, co powoduje rozstępy. Aby temu zapobiec stosuj kremy lub maści przeciw powstawaniu rozstępów, dostępne w aptece i przeznaczone dla kobiet ciężarnych. Po rozwiązaniu pozwoli Ci to uniknąć nieestetycznych blizn, jakie pozostawiają po sobie rozstępy na skórze. Jeśli ciągle jeszcze pracujesz, nie męcz się w butach na wysokim obcasie. Pamiętaj, że ważne jest wygodne i nieopinające za mocno brzucha ubranie i buty na niskim obcasie, które ułatwią krążenie w Twoich nogach nie przyczyniając się do powstawania żylaków.

Profilaktyka i zalecane badania:

Wskazane jest wykonanie testu na poziom glukozy we krwi, który pozwoli na wykluczenie cukrzycy występującej u kobiet ciężarnych. Jej obecność mogłaby powodować za szybki wzrost dziecka, co spowodowałoby w końcu ciąży konieczność wykonania cięcia cesarskiego. Badanie polega na wypiciu bardzo słodkiego roztworu glukozy i po 2 godzinach pobiera się krew do badania laboratoryjnego. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Coraz trudniej jest mi wysiedzieć w pracy. Nie chodzi już o moje nogi, które i tak dają mi się we znaki, ale nie mogę się skupić na pracy. Dobrze, że udaje mi się to jakoś to ukryć. Moja znajoma ma kartę rabatową do hurtowni ubranek i akcesoriów niemowlęcych. Przy zakupie jednorazowo większej ilości rzeczy są dodatkowe obniżki. Ale póki, co nie będę robić żadnych zakupów dla małej. Jeszcze nie teraz. Mamy czas. Wczoraj trochę bajdurzyłam z ta znajomą przez telefon i jutro się spotykamy, ma mi pożyczyć tą kartę. Już niedługo się przyda.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Matka i Dziecko - pierwszy kontakt
» Jak przebiega poród
» Najczęstsze choroby u dziecka
» Antybiotyk - kiedy niezbędny ?
» Jak rozwijać talent dziecka w wieku przedszkolnym
» Jak kocha tata
» Tu paluszek, tam paluszek...
» Praktyczna spacerówka - CAM Cortina Evo X3
» Zadbaj o czas swojego dziecka
» Pierwszy dzień w przedszkolu
» Zgadnij - zgadula...
» BeSafe Pregnant - bezpieczeństwo przyszłych mam
» Kalendarz ciąży - Tydzień 17
» Astma
» Ważne badania
» Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci
» Wielkanocny kurczaczek
» Depresja poporodowa
» Wymioty w trakcie ciąży
» Cukrzyca u dzieci - Jak ją rozpoznać i jak z nią żyć

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt