Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 28
Ciąża w 28 tygodniu | 28 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 28 tygodniu | Jakie badania w 28 tygodniu ciąży | Kalendarz 28 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 28 - Tkanka tłuszczowa malucha nadal rośnie, włosy stają się grubsze...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Mózg malucha jest już w ostatnim etapie kształtowania, faluje się i tworzy bruzdy i zwoje. Nie powstają już nowe komórki nerwowe, a te, które już są przechodzą przemiany jakościowe. Tkanka tłuszczowa ciągle grubieje i rosną dość intensywnie włosy. Naukowcy twierdzą, ze na tym etapie rozwoju płodowego dziecko zaczyna mieć sny. Waży 1100 gram i ma 26 cm długości!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Niby teraz już z górki, bo bliżej końca, ale tak naprawdę ten ostatni etap ciąży jest najbardziej uciążliwy. Oprócz zaparć, skurczy łydek możesz mieć hemoroidy i żylaki. Do tego brzuch rosnąc i rosnąc jest coraz cięższy. Zaczynają Ci dokuczać bóle kręgosłupa, a nawet trudno jest złapać oddech. A to, dlatego, że teraz dno macicy znajduje się 3 cm nad Twoim pępkiem! Staraj się nie popadać w złe nastroje. Teraz możesz już zacząć myśleć o kompletowaniu wyprawki dla dziecka. Czy wybraliście już z mężem imię?

Profilaktyka i zalecane badania:

Jeżeli masz grupę krwi RH-, właśnie teraz otrzymasz jedną dawkę globuliny anty-RH. Druga tuz po porodzie. Wszystko po to, aby uniknąć komplikacji u dziecka, jeśli miałoby grupę krwi RH+ (konflikt serologiczny). Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Chyba w końcu zabiorę się za kompletowanie wyprawki. Najpierw zrobię dokładną listę i podzielę ją na dwie części. Pierwsza rzeczy niezbędne do kupienia przez terminem porodu, druga z tymi, które mężuś będzie mógł kupić bez większego problemu zaraz, po, gdy ja i… gdy my będziemy jeszcze na oddziale położniczym. Lubię mieć wszystko dokładnie zaplanowane, a zwłaszcza przy takiej sytuacji lepiej oszczędzić sobie dodatkowych stresów, nie zostawiając wszystkiego na ostatnią chwilę. Poza tym, coraz ciężej jest mi robić cokolwiek…, więc wolę już teraz rozpocząć przygotowania.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka?
» Trendy w modzie dziecięcej - lato 2011
» Jak aktywność i zabawy ruchowe mogą wpływać na rozwój małego dziecka?
» Zabawa w pingwinki
» Wiosenna kąpiel z Alexem
» Zakręcony piknik już za nami!
» Biorąc rzecz na chłodno...
» Jak zorganizować bajeczne przyjęcie dla dziecka
» Higiena noworodka - pępuszek
» Jaki powinien być tata
» Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci
» W zgodzie z fizjologią jedzenia niemowlęcia
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26
» Wyścig kelnerów
» Piękne nogi młodej Mamy!
» Kalendarz ciąży - Tydzień 3
» Kalendarz ciąży - Tydzień 9
» Zadławienie lub zakrztuszenie - co zrobić ?
» Mobile - przestrzenne dzieła sztuki
» Nauka przez zabawę

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt