Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 36
Ciąża w 36 tygodniu | 36 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 36 tygodniu | Jakie badania w 36 tygodniu ciąży | Kalendarz 36 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 36 - Kości czaszki Twojego dziecka są dość miękkie, żeby mógł przedostać się przez drogi rodne...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Maluch połyka resztki meszku i naskórka. To właśnie z nich utworzy się pierwsza kupa wydalona już po drugiej stronie, a nazwana smółką. Dziewczynki w tym czasie mają już w pełni rozwinięte wargi sromowe. Cały czas dzidzia jest w pozycji głową w dół. Przyswajalny z organizmu matki wapń, został zużyty do wzmocnienia kości czaszki, ale jest on jeszcze dosyć miękka, tak, aby malec mógł przedostać się przez kanał rodny. Waga 2800 gram i 37 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Teraz zgaga może zupełnie zaniknąć. Dzieje się tak przez powolne obniżanie dna macicy. Od razu czujesz różnicę mogąc znowu swobodnie oddychać. Niestety ucisk na pęcherz moczowy znowu gania Cię do toalety tam i z powrotem. W III trymestrze twoja waga powinna wzrosnąć o jakieś 5 kg. Jest Ci ciężej niż zwykle? Nie dziw się. Twoja macica jest powiększona tysiąckrotnie! W przypływie fali porządków nie przesadzaj! To normalne u każdej kobiety, ale i u zwierząt, zakładanie gniazda tuż przed pojawieniem się potomstwa. Nadmiar prac może cię zaprowadzić prosto na porodówkę! A teraz pod koniec ciąży każdy dzień w Twoim brzuchu jest dla dziecka bardzo ważny!

Jeżeli zaobserwujesz wyciek wód płodowych w kolorze przeźroczystym lub zielonkawym, różowawą wydzielinę na bieliźnie lub poczujesz silne, regularne skurcze podbrzusza jak przed znana Ci dobrze miesiączką natychmiast udaj się do szpitala! Miej przygotowany komplet wymaganych dokumentów! (Dowód osobisty, legitymacja ubezpieczeniowa z aktualnym wpisem, karta ciąży, wszystkie wyniki wykonywanych w ciąży badań – grupa krwi w oryginale! Mocz, morfologia, HBS, toxoplazmoza, glukoza, usg)

Profilaktyka i zalecane badania:

Szczególnie w tym okresie kontroluj swoje ciśnienie tętnicze. Przyjmuj zalecone przez lekarza preparaty witaminowe. Teraz wizyty u lekarza ginekologa masz, co tydzień. Lekarz podczas badania określi stopień rozwarcia szyjki macicy.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Co tydzień odwiedzam ginekologa. To już swoistego rodzaju rytuał.  To dziwne, ale czuje się lepiej. Pomimo tego, że chodzę jakbym miała kłodę pomiędzy nogami. Ale przynajmniej nie łapie tak szybko zadyszki i mogę swobodnie oddychać. Może, dlatego nagle ogarnął mnie jakiś mini szał sprzątania, mycia, odkurzania i polerowania… dobrze, że mam pomocnika (męża), który pomaga mi w moich ciągle wymyślanych, ważnych pracach domowych. Coraz bardziej boję się porodu. Zaczynam snuć domysły, Czy oby wszystko podczas porodu pójdzie jak należy i dzidziuś będzie w pełni zdrowy? Może lekarze nie dopatrzyli do tej pory podczas badań jakiejś istotnej wady i trudniej będzie pomóc malutkiej? Muszę się przytulić.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Defekt enzymatyczny - czy Ci grozi ?
» Głuchy telefon
» Znani i lubiani w kampanii - Bicie jest głupie
» Gry i zabawy dla dzieci - 5 miesiąc
» 'Skubane kurczaki' na Wielkanoc!
» Chcę być mamą
» Nowość!!! Plantex Duo preparat na kolki i wzdęcia niemowlęce
» Naczyniaki u dziecka
» Popularne wózki dla dzieci - Raport Skąpiec.pl dla Tik-tak.pl
» Higiena dziecka - czyszczenie uszu
» Farma Benjamina i nowe przygody lokomotywy Tomka już w kwietniu na Jim Jam!
» Nocne moczenie u dzieci
» 3 etapy rozwoju dziecka
» Clarks - kolekcja butów dla najmłodszych
» Mamo już jestem
» Żelazo i kwas foliowy - niezbędne w ciąży
» Zaproszenie - Jak przygotować starsze dziecko na rodzeństwo?
» Pieluchy Huggies Little Walkers JEANS - na wzór jeansowych szortów
» Kalendarz ciąży - Tydzień 31
» Rodzinne warszTATY plastyczne

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt