Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 37
Ciąża w 37 tygodniu | 37 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 37 tygodniu | Jakie badania w 37 tygodniu ciąży | Kalendarz 37 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 37 - Dobiega końca pełny rozwój płuc dziecka, dzięki hormonowi nadnerczy - kortyzonowi...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Pod koniec tego tygodnia będzie już określane mianem donoszonego, chociaż nie oznacza to zatrzymania jego wzrostu. Cały czas powiększają się zapasy tłuszczu. Nadnercza wytwarzają kortyzon, czyli hormon, który kończy pełny rozwój płuc. Waga 3 kg i 47 cm z wyprostowanymi nóżkami!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Jest to dla Ciebie dość stresujący okres. Wiąże się to z niewiedzą na temat dnia i godziny porodu oraz mającymi nastąpić po nim zmianami. Niecierpliwie oczekujesz tego, co się stanie. Chodzenie sprawia Ci problem. Możesz już na parę tygodni przed porodem zauważyć wydalenie z szyjki macicy czopu śluzowego o zabarwieniu żółtawym lub w drobinkami krwi. Dotychczas chronił on ujście macicy przed jej zakażeniem bakteryjnym.  Czop wyślizguje się podczas rozwierania się szyjki macicy. Takie zjawisko może wystąpić na kilka tygodni przed rozwiązaniem, kilka dni lub nawet godzin. Dlatego jeśli zaobserwujesz go na bieliźnie lub w toalecie natychmiast powiadom swojego lekarza.

Jeżeli zaobserwujesz wyciek wód płodowych w kolorze przeźroczystym lub zielonkawym, różowawą wydzielinę na bieliźnie lub poczujesz silne, regularne skurcze podbrzusza jak przed znaną Ci dobrze miesiączką natychmiast udaj się do szpitala! Miej przygotowany komplet wymaganych dokumentów! (Dowód osobisty, legitymacja ubezpieczeniowa z aktualnym wpisem, karta ciąży, wszystkie wyniki wykonywanych w ciąży badań – grupa krwi w oryginale! Mocz, morfologia, HBS, toxoplazmoza, glukoza, usg)

Profilaktyka i zalecane badania:

Szczególnie w tym okresie kontroluj swoje ciśnienie tętnicze. Przyjmuj zalecone przez lekarza preparaty witaminowe. Teraz wizyty u lekarza ginekologa masz, co tydzień. Lekarz podczas badania określi stopień rozwarcia szyjki macicy. Wykonaj badanie moczu, morfologię krwi, przeciwciała toxoplazmozy i HBS.
Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

No, zrobiłam już ostatnie badania, wyniki już w pełnym komplecie. Torba też już spakowana. Dzięki temu czuję się jakoś spokojniejsza. Ale tylko odrobinę. Każdy dzień jest oczekiwaniem. Siedzę jak na bombie zegarowej. Tylko nie wiem, kiedy wybuchnie! Staram się dużo leżeć. Lekarz mówił mi, ze, jeśli teraz nastąpiłby poród dziecko jest donoszone i nie stałoby się nic złego. Ale z drugiej strony te ostatnie tygodnie w moim brzuszku są dla małej bardzo ważne. Więc będę robić wszystko by mogła sobie jeszcze posiedzieć w cieplutkiej kołysce
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Astma
» Niemowlak na Giewoncie
» Nocne moczenie u dzieci
» Ryby w ciąży
» Nasze dziecko i komputer
» Zadbaj o czas swojego dziecka
» Za mało żłobków
» NOWOŚĆ - Mamo, rosnę! 2
» Dieta karmiącej matki - prawdy i mity
» Co warto wiedzieć o bezpiecznych i ekologicznych zabawkach?
» Popularne wózki dla dzieci - Raport Skąpiec.pl dla Tik-tak.pl
» ADHD - wszystko co powinieneś wiedzieć
» Gry i zabawy dla dzieci - 9 miesiąc
» Ćwiczymy pamięć dziecka!
» Mój maluch ma biegunkę
» Wymioty w trakcie ciąży
» Dlaczego moje dziecko kłamie i fantazjuje ?
» Kalendarz ciąży - Trymestr 3
» Zone Reality - maj pełen emocji
» Karmienie piersią - metoda antykoncepcyjna

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt