Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 39
Ciąża w 39 tygodniu | 39 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 39 tygodniu | Jakie badania w 39 tygodniu ciąży | Kalendarz 39 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 39 - W jelitach twojego maluszka wytworzyła się i czeka na wydalenie smółka...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Zaopatruje się ono w przeciwciała znajdujące się w łożysku, tak, aby przez pierwszych 6 miesięcy życia pozapłodowego było chronione przez infekcjami. W jelitach malucha wytworzyła się i czeka na wydalenie smółka. Teraz właśnie kształtuje się osobowość dziecka. Jego zachowanie zależy od warunków panujących w macicy, ale głównie jest ono kierowane uwarunkowaniami genetycznymi. Waga 3250 gram i 51 cm wzrostu!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Możesz obserwować wolne sączenie się wód płodowych lub pojawianie się pojedynczych silnych skurczy, które od razu zanikają. Pamiętaj, że nie zawsze oznaką zbliżającego się porodu jest odejście wód płodowych! Większości kobiet pęcherz płodowy nie pęka samoistnie lub na początku akcji porodowej. Jesteś już naprawdę mocno przemęczona końcem ciąży i czekaniem, dlatego odpoczywaj ile tylko możesz.

Jeżeli zaobserwujesz wyciek wód płodowych w kolorze przeźroczystym lub zielonkawym, różowawą wydzielinę na bieliźnie lub poczujesz silne, regularne skurcze podbrzusza jak przed znaną Ci dobrze miesiączką natychmiast udaj się do szpitala! Miej przygotowany komplet wymaganych dokumentów! (Dowód osobisty, legitymacja ubezpieczeniowa z aktualnym wpisem, karta ciąży, wszystkie wyniki wykonywanych w ciąży badań – grupa krwi w oryginale! Mocz, morfologia, HBS, toxoplazmoza, glukoza, usg)

Profilaktyka i zalecane badania:

Szczególnie w tym okresie kontroluj swoje ciśnienie tętnicze. Przyjmuj zalecone przez lekarza preparaty witaminowe. Teraz wizyty u lekarza ginekologa masz, co tydzień. Lekarz podczas badania określi stopień rozwarcia szyjki macicy. Koniecznie zgłoś się do ambulatorium szpitalnego na badanie KTG.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Znowu byliśmy na KTG. Ale nic się na razie nie dzieje. Mało chodzę i głównie odpoczywam leżąc. Mój kochany mężuś, widząc, że bardzo się stresuje zostając sama w domu, a i on wydzwania, co paręnaście minut, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku, załatwił ze swoim szefem urlop. Jest teraz cały czas ze mną w domku. Ciągle dzwonią znajomi i rodzina. Pytają czy to już… chyba zamieszczę ogłoszenie w gazecie, że jeszcze nie!
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Wady zgryzu przyczyną wielu chorób
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 3
» Dzienniczek Maluszka, czyli jak minął dziecku dzień?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 10
» Dziecko - mały odkrywca
» Propozycja dla najmłodszych - Strażak Sam i Świnka Chudzinka w marcu na kanale JimJam
» Ogólnopolski Program Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 4
» Konkurs JimJam w portalu Tik-Tak!
» Waga w ciąży
» Wiosenna Siła Serca
» Matka i Dziecko - pierwszy kontakt
» Profilaktyka w alergii
» Ciemiączko - nie ma powodu do niepokoju
» Czy moje dziecko ma talent muzyczny ?
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 5
» Czy jestem w ciąży?
» USG jamy brzusznej u dziecka
» Wady wzroku u dziecka
» Gry i zabawy dla dzieci - 6 miesiąc

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt