Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Dziecko idzie do kościoła
wychowanie dziecka | dziecko w kościele |

Chcesz, aby Twoje dziecko uczęszczało z Tobą do kościoła jednak maluch nie potrafi usiedzieć spokojnie, biega czasami krzyczy. Co zrobić w takiej sytuacji zostawić dziecko w domu czy zabierać je ze sobą ?No cóż…w tej sytuacji wymagamy od dziecka dwóch bardzo trudnych dla niego rzeczy: nic nie mówienia oraz spokojnego zachowania - to bardzo trudne dla dziecka…, Gdy dojrzeje, będzie umiał kontrolować swoje zachowanie, ale na to trzeba poczekać, kilka lat. Najważniejsza jest cierpliwość, ale również mogą być pomocne poniższe wskazówki:

POĆWICZ W DOMU: od czasu do czasu pobaw się w domu w kościół (lub meczet, synagogę). Pozwól dziecku poustawiać misie, żołnierzyków, lalki jako „wiernych”. Ćwiczcie jednocześnie mówienie szeptem: „po cichu” i siedzenie w jednym miejscu.

ZAJMIJ DOBRE MIEJSCE: najlepiej takie, które da się szybko opuścić, a więc w nawie bocznej, z dala od innych wiernych oraz jak najbliżej wyjścia. Ograniczy to aktywność malucha, ale przede wszystkim wyeliminuje zakłopotanie i hałas spowodowany wyjściem i wejściem powtórnym rodzica z dzieckiem.

ROZBIERZ DZIECKO: może maluch wierci się z powodu zbyt sztywnego lub ciasnego kołnierzyka? A może uwierają go świąteczne spodnie lub buty? Spróbuj ubrać dziecko jak na co dzień - w wygodne domowe ubranko.. Pamiętaj też o nie przegrzewaniu!

WEŹ ZE SOBĄ JAKĄŚ ZABAWKĘ: książeczka lub samochodzik powinno pomóc, a może ktoś musi popilnować misia lub lalki, aby ładnie siedziała i nie przeszkadzała innym w nabożeństwie? Nie zapomnij wziąć napoju i czegoś do przegryzki w razie gdyby maluch zgłodniał i dopominał się jedzenia.

ROZWAŻ RÓŻNE MOŻLIWOŚCI: Sprawdź czy są organizowane w Twojej parafii albo sąsiednich specjalne msze dla małych dzieci. A może są specjalnie przystosowane kaplice w środku kościoła? Spytaj księdza czy jest możliwość zorganizowania takiej mszy.

Nie oczekuj od dziecka zbyt wiele, nie możesz mieć pretensji o „złe” zachowanie w kościele, przecież inne dzieci w jego wieku też się tak zachowują, nie rozumieją jeszcze, że w kościele wypada zachować spokój. Dla nich jest to przecież ciągła zabawa. 
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Chcę być mamą
» Dlaczego Ona ciągle płacze ?
» Teatrzyk
» FEMINELLA VAGI C
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 5
» Zaproszenie - Jak przygotować starsze dziecko na rodzeństwo?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 37
» Karmienie piersią - metoda antykoncepcyjna
» Wózki trójkołowe InStep typu Jogger już w Polsce
» Rotawirusy - niebezpieczne drobnoustroje
» Kalendarz ciąży - Tydzień 21
» Masaż niemowlęcia
» Pierwsze mycie zębów
» Wkładki Laktacyjne MAM Breast Pads
» Aborcja
» Coccodrillo otwiera kolejny sklep w Olsztynie
» Groźne ukąszenia i użądlenia
» Baloniku nasz malutki...
» Kalendarz ciąży - Tydzień 25
» Waga w ciąży

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt