Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Dzwonek telefonu i...
wychowanie dziecka | |

Każdy rodzic zna tą sytuację: dzwoni telefon Ty odbierasz a dziecko.... zaczyna płakać , rzuca czym popadnie, szarpie Cię za nogę. Ty jak na dobrego rodzica przystało szybko kończysz rozmowę i bierzesz malucha na ręce.Wtedy dziecko zadowolone wraca do poprzedniego stanu. Dla dziecka najważniejsza jesteś Ty, nie przyjmuje do wiadomości, że możesz skierować swoją uwagę na coś/kogoś innego niż ono samo. Nie ma znaczenia czy jest to telefon, książka, jakieś zajęcie…Jeżeli maluch widzi, że traci kontrolę nad Twoim zainteresowaniem względem niego , zaczyna przechodzić do ataku ;) Jego czyny skierowane są na odzyskanie Twojej uwagi- uczyni wszystko by ten cel osiągnąć. Nie zawsze udaje się współpraca, która zadowoli obie strony ale zawsze warto spróbować:

1. Nie zwracaj uwagi na dziecko kiedy się tego domaga- nie przewiduj rozwój wypadków kiedy dzwoni telefon, nie uspokajaj, zachowuj się spokojnie, spytaj ”ciekawe kto to może dzwonić?”

2. Pohamuj złość- absorbujący maluch wymaga zrozumienia a nie złości. Postaraj się opanować gniew gdyż to może tylko zachwiać poczucie bezpieczeństwa dziecka i nasili zachowanie, które chcesz zwalczyć.

3. Kup telefon bezprzewodowy- będziesz mogła rozmawiać i jednocześnie chodzić z dzieckiem, może to wymagać od Ciebie niezłej koordynacji ruchowej i skupienia ale zawsze jest to sposób.

4. Odmierzaj czas rozmów- kup lub zrób klepsydrę. Gdy odbierzesz telefon odwróć ją do góry dnem i obiecaj dziecku, że gdy cały piasek znajdzie się na dole- skończysz rozmowę- to da poczucie kontroli najmłodszemu. Obserwowanie piasku może być bardzo absorbujące! Pamiętaj tylko o tym, aby dotrzymywać umowy!

5. Daj dziecku słuchawkę- spróbuj oddać słuchawkę maluchowi- może wyda się być zainteresowany dźwiękami z telefonu? A może pozna rozmówcę? Uda mu się „porozmawiać”? Jeżeli nie kwapi się do takiej „rozmowy”, nie zmuszaj go do kolejnej próby. Może w ten sposób udało Ci się zyskać kilka minut?

6. Niech dziecko też telefonuje- zabawka-telefon może złagodzić wrogość wobec tego urządzenia. A może macie stary, nieużywany aparat? Nie dawaj zbyt często do zabawy takiego telefonu, wyjmuj wtedy kiedy Ty dzwonisz- spraw by był ciągle atrakcją dla dziecka;) Jeżeli dzwoni ktoś do Ciebie, najpierw odbierz słuchawkę z fikcyjnego telefonu i podaj ją dziecku mówiąc ”to do Ciebie! Dzwoni babcia/ Dipsy/ Prosiaczek” Taka konwersacja może sprawić wielką frajdę dziecku bez względu na jego wiek, no i pozwoli zaoszczędzić Tobie trochę czasu.

7. Miej w zanadrzu specjalną telefoniczną atrakcję- na przykład wręczaną tylko podczas Twoich rozmów telefonicznych, unikaj takich, które wymagają Twojej asysty ;)

8. Bądź w fizycznym kontakcie z dzieckiem- wasza wzajemna bliskość może załagodzić spór. A może zrób masaż ? Poprzytulaj, pogłaszcz…

9. Nagrywaj rozmowy- nie odbieraj każdego dzwoniącego telefonu, włącz automatyczną sekretarkę, uaktywnij usługę poczty. Malec gdy zobaczy, ze nie odbierasz każdego telefonu a bawisz się z nim- wkrótce sam zainteresuje się tym zjawiskiem. Zrozumie też i upewni się , że to ono jest dla Ciebie najważniejsze.

10. Doceń dobrą wolę dziecka- wszystkie te zabiegi maja na celu oznajmienie malcowi, że masz prawo do swobodnych rozmów przez telefon.Za każdym razem gdy udaje Ci się to wynagrodź cierpliwość dziecka, poświęć mu więcej uwagi po zakończonej rozmowie i pobawcie się razem.


fot.: P.Karpiński
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Leżenie na brzuszku
» Wielkanocny kurczaczek
» W poniedziałek...
» Tata ważny przed i po porodzie
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26
» Rotawirusy - niebezpieczne drobnoustroje
» Praktyczna spacerówka - CAM Cortina Evo X3
» Baby One - wszystko dla dziecka
» Antykoncepcyjne środki chemiczne
» FEMINELLA VAGI C
» Jak dobrze wychować dziecko
» Wybieramy pierwszy wózek niemowlaka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 40
» Poród - Co zabrać do szpitala
» A przed porodem lewatywa i golenie krocza...
» Bycie 'zielonym' się opłaca - nowa linia pralek BIOline marki Mastercook
» Dziecko - Jak kształtuje się tożsamość i samodzielność
» Kolonie - Jak dobrze wybrać ?
» Kilka rad dla przyszłych tatusiów
» Kalendarz ciąży - Tydzień 20

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt