Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Bóle stawów i dziecka
zdrowie dziecka | bóle reumatyczne | bóle stawów |

Wszyscy uważamy, że problemy reumatyczne i związane z nimi bóle stawów to domena ludzi starszych. Tymczasem cierpią na nie również dzieci  - mówi lek. med. Małgorzata Bijak, pediatra reumatolog.Kiedy dzieciak nagle zaczyna utykać na nóżkę, na jego kolanku pojawia się opuchlizna, boli go rączka, zaczyna mieć trudności w poruszaniu palcami, to sygnał, który może wskazywać na to, że mamy do czynienia ze schorzeniem reumatycznym. Nieunikniona, a przynajmniej wskazana będzie wizyta u lekarza specjalisty. Najczęstszą chorobą reumatyczną wieku dziecięcego jest tzw. młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. Jej przyczyny do dziś nie są do końca znane. Wiadomo jedynie, że związana jest z układem immunologicznym, zaś czynnikiem sprzyjającym rozwojowi dziecięcego reumatyzmu są częste infekcje. „Nie bez powodu w trakcie wstępnego wywiadu pytam o choroby występujące w rodzinie. Jeśli któryś z jej członków cierpiał na reumatyzm, można się spodziewać, że dzieciak będzie miał do tego predyspozycje” – mówi Małgorzata Bijak.


W przypadku tej choroby bardzo istotne jest błyskawiczne rozpoczęcie kuracji. Zarówno dziecko, jak i rodzice muszą się przygotować na chorobę przewlekłą i długi leczenie. Oprócz farmaceutyków konieczna będzie rehabilitacji, polegająca m.in. na krwioterapii i ultradźwiękach. Zaniedbana mogą w tym przypadku prowadzić wręcz do kalectwa. Choroba może zaatakować już w wieku niemowlęcym. Najczęściej jednak trafiają do lekarza pacjenci pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, częściej dziewczynki. Na szczęście są w miarę skuteczne sposoby na uniknięcie kłopotów ze stawami. Aktywny tryb życia i stosowna dieta nie tylko utrzymają nasz organizm w dobrej kondycji, ale i pozwolą na zahamowanie rozwoju tej choroby. W naszym codziennym menu nie powinno zabraknąć potraw bogatych w wapń i fosfor, które znajdziemy w rybach, serach i mleku. Równie istotne są dzienne dawki witamin i minerałów. Spożywane w naturalnej postaci, w marchewce, czy sałacie, będą szybciej i lepiej przyswajane, niż później w tabletkach Wegetarianizm z pewności nie jest tu wskazany, a nawet – zdaniem wielu - powinien być zabroniony. Białka, jakie aplikujemy sobie wraz z mięsnymi specjałami nie uzupełnimy żadną zastępczą dietą. Bardzo często między 3 a 6 rokiem życia nasze pociechy skarżą się na bóle nóżek. Nie zawsze są jednak powody do obaw. Bardzo często może to być spowodowane intensywnym rośnięciem dzieciaka, a zatem bóle ustąpią samoistnie wraz z wiekiem. „Nie należy panikować, ale na wszelki wypadek warto zapukać do gabinetu specjalisty” – radzi dr Bijak.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 11
» Rodzinny wypad za miasto
» Jak rozwijać talent dziecka w wieku przedszkolnym
» Wiosenna kąpiel z Alexem
» Krakowski Oddział Leczenia Żywieniowego bardziej kolorowy
» Powrót dzieci do szkoły - czyli zakupy czas zacząć...
» Dziecko - Jak kształtuje się tożsamość i samodzielność
» Mgiełka Siła Serca - naturalny sposób na alergię
» Ile kosztuje utrzymanie dziecka ?
» Idealny makijaż na lato
» Przygotuj się do porodu
» Miś Iltuś powiększył kolekcję Muzeum Zabawek i Zabawy
» Zaparcia u malucha
» Rotawirusy - niebezpieczne drobnoustroje
» Kalendarz ciąży - Tydzień 6
» Naczyniaki u dziecka
» Czy jestem w ciąży?
» Seks w trakcie ciąży
» Znani i lubiani w kampanii - Bicie jest głupie
» Przyzwyczajenia z przed ciąży

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt